X Округли сто завичајних одељења - ПРИЈЕПОЉЕ

Вашу библиотеку, ваше завичајно одељење, вас ауторе, позивамо да учествује у раду библиотечког стручног скупа.

Правила за учеснике стручног скупа:

1. уз пријаву послати организатору своју књигу/књиге,
  2. послати биографију (до 150 карактера) са фотографијом аутора (за штампање каталога учесника)
  3. послати организатору текстове рецензије у Ворду
  4. на скупу се о својој књизи обраћате у ПауерПоинту (време излагања до 10 минута).

Презентацију можете понети са собом, а можете је и проследити организатору у pptx формату.

Термини за пријаву:

• Молимо вас да се за учешће на скупу пријавите до 31. маја 2024.
  • Књигу и текстове рецензије послати до 15. јуна 2024. године

Округли сто ће се одржати  05. јула (петак) 2024. године у Библиотеци „Вук Караџић“ у Пријепољу, са почетком у 10.00 часова и трајаће до 16.00 часова.

• Поштоване колегинице и колеге, потрудићемо се да будемо добри домаћини.
  • По завршетку скупа дружићемо се уз заједнички ручак у организацији Библиотеке у Пријепољу.
  • Напомена: Трошкове пута и смештаја сносе библиотеке учеснице.
  • Овај позив ће бити прослеђен библиотечким друштвима земаља у окружењу.

Библиотека „Вук Караџић“ у Пријепољу, већ десету годину заредом организује тематски округли сто на који позива и окупља колеге завичајних одељења из библиотека (архиви, музеји) Србије, Црне Горе и Босне и Херцеговине, који желе да представе ресурсе својих завичајних збирки и размене искуства.

Програм уредила
Хадија Кријешторац, дипл. компаративист и дипл. библиотекар саветник
Тел.  063 89 31 947, 033 712 960

ПРЕУЗМИТЕ ПОЗИВ ЗА УЧЕШЋЕ НА ОКРУГЛОМ СТОЛУ (ПДФ)