Научнa интернационалнa конференцијa библиотекара „Библиотеке за боље сутра“.

Поводом 22. октобра Међународног дана библиотекара Народна библиотека Мостар одржаће, другу по реду, Научну интернационалну конференцију библиотекара под називом „Библиотеке за боље сутра“.

Конференција, која ће се одржати у периоду од 19.10. до 21.10.2023.године, има за циљ окупљање библиотекара из регије и размену искустава. Према речима организатора учешће је пријавило 90 стручњака и предавача из 60 различитих бибблиотека из Словеније, Северне Македоније, Хрватске, Србије, Црне, Босне и Херцеговине. Конференција ће обрадити 36 тема из хисторије библиотекарства, библиотерапије, дигитализације, креирања читалачких навика, као и теме о предностима и манама библиобуса и изградњи завичајне збирке.