7. фестивал Ћирилицом

На Тргу испод Цитаделе у Старом граду Будве у оквиру 7. фестивала Ћирилицом уприличено је вече Све од Пеште даж до Черне Горе – Дан Матице српске.
У програму који је услиједио након овог посвећеног предстојећим јубилејима Матице српске, уприличена је додјела награде фестивала Ћирилицом „Свети Стефан Штиљановић“ коју су организатори фестивала, ЈУ Народна библиотека Будве и Удружење издавача и књижара Црне Горе установили већ на првом фестивалу одржаном 2017.
Предсједник Удружења издавача и књижара Црне Горе пјесник Радомир Уљаревић, директорица Народне библиотеке Будве Мила Баљевић и књижевни критичар Желидраг Никчевић, као жири за додјелу награде „Свети Стефан Штиљановић“, одлучили су да овогодишњи лауреат буде пјесник Селимир Радуловић.