БИБЛИОТЕКАРСТВО ПРЕД НОВИМ ИЗАЗОВИМА

Друштво библиотекара Републике Српске, уз подршку Министарства просвјете и културе Републике Српске и Народне и универз итетске библиотеке Републике Српске, објављује позив за достављање радова за учешће на XXI стручном скупу Друштва библиотекара Републике Српске, који ће се одржати 27. и 28. априла 2023. године, у Етно селу „Станишићи”, Бијељина. Тема најављеног скупа је Библиотекарство пред новим изазовима.

Примјере добре библиотечке теорије и праксе можете изложити у оквиру понуђених подтема:

• Библиотеке као дигитални и креативни центри
  • Инкулузивна прилагодљивост библиотека
  • Професионално образовање и стручно усавршавање библиoтекара

Oрганизатори упућују позив ауторима да пријаву о учешћу, са образложењем до 2 500 карактера, доставе на адресу: Ova adresa el. pošte je zaštićena od spambotova. Omogućite JavaScript da biste je videli., најкасније до 10. марта 2023. године. Аутори прихваћених радова ће бити обавијештени до 31.марта 2023.