"С децом око света" из Чајетине

Библиотекари из Библиотеке „Љубиша Р. Ђенић“ из Чајетине, Љиљана Ракић и Јелена Пантовић, осмислиле и покренуле серијал радионица „С децом око света“, намењених деци предшколског узраста и нижих разреда основне школе. Основна замисао је да се деца упознају са различитим народима, културама и обичајима. На свакој радионици се на креативан и интерактиван начин прадставља једна држава, са основним географским, природним, друштвеним и културним одликама и вредностима, као и различите игре и активности. До сада је реализовано 10 радионица, 7 у току 2021. године (Италија, Шпанија, Немачка, Кина, Русија, Француска и САД), а у 2022. години, до сада су реализоване 3 радионице (Србија, Јапан и Грчка).