Тамбурашке приче у библиотеци

У дворишту библиотеке у Кикинди представљена је књига „Тамбурашке приче из давнина” Зорана Кнежева. О књизи су поред аутора говорили мр Синиша Јокић, Зоран Бугарски Брица и Милан Прунић Дума. Дух прошлих времена успешно су дочарали Милан Прунић Дума и тамбурашки оркерстар „Банатски штим". Тамбурашке приче Кнежев је испричао на 730 страна богато илустрованих са  чак 1.301 фотографијом. У књигу су, по његовим речима, уткана докумената из Историјског архива града Новог Сада, архивска грађа из Музеја града Новог Сада, Музеја Војводине,...Каже  да се трудио да сваки живи музичар или познавалац тамбурашке музике, до којег је успео да дође, исприча своју причу, онако како је он осетио и “живео” тамбуру и тамбурашки живот.