Књигошеталица у Осечини

Захваљујући идејама и ентузијазму запослених у библиотеци у Осечени, ту је удахну дух једног времена и конструисана је телефонска говорница названа  `КЊИГОШЕТАЛИЦА`. Биће то - покретна мала библиотека. Превасходно циљ нам је привући што више корисника и учинити библиотеку местом састајања и размене књига. Замисао је да овај књижни кутак буде топао, да нас инспирише, оплемени, продухови…Данас, кад погледамо телефонске говорнице , размишљамо  о њиховој историји, о људима и њиховим реакцијама кад су први пут угледали телефон. Кад прођемо поред ових `Малих пошта` обузме нас осећај носталгије. Схватимо да смо сведоци једног прошлог времена. Затим ту су црвене лондонске говорнице које носе једну лепу причу и сведоче о прошлости, садашњости, али проричу и будућност. Ускоро, очекујте сусрет са овом необичном покретном полицом и осетите дух Лондона у Осечини.