Видовданске свечаности Библиотеке "Љубиша Р. Ђенић"

На Видовдан 2019. Библиотека „Љубиша Р. Ђенић“ обележила је свој дан. Овога пута, на задовољство свих, отворено и издвојено одељење Библиотеке „Љубиша Р. Ђенић“ на Златибору. Под кровом новоотвореног Културног центра на Златибору, библиотека је добила заслужен простор. Стилски оплемењен бројним детаљима, овај простор биће место у коме ће, како мештани тако и туристи, моћи да проводе квалитетно своје слободно време. Милан Стаматовић који је и званично отворио библиотеку, истакавши следеће: „Ми смо имали ту срећу да у Чајетини постоје људи визионари који су основали ту матичну библиотеку, а нама створили могућност да отворимо овај огранак и да развијамо своју локалну заједницу, што ћемо се и даље трудити“.
Директорка Библиотеке „Браћа Миладиновци“, из Скопља, госпођа Сузана Данилова донела је драгоцен поклон - 40 светских хитова преведених на македонски језик, који ће оплеменити књижни фонд, као и сам боравак македонских туриста на Златибору.  Допринос књижном фонду, дао је и Љубивоје Ршумовић.  Оно што је најпосле употпунило ову целодневну манифестацију је отварање изложбе уметнице Ирене Палечек Радмановић.