Дани Балинта Вујкова

Четвородневни програм 21. Дана хрватске књиге и речи, дана Балинта Вујкова биће одржан од 19. до 22. октобра 2022. године, а одвија се на тему „Сторителинг – Приповедање прича”Дводневни научно-стручни скуп на тему „Сторителинг” за децу и одрасле – људи и приче, биће одржан у петак, 21. и суботу, 22. октобра 2022. године у читаоници Градске библиотеке Суботица са почетком у 9 часова. Биће огранизован по хибридном моделу, а окупиће око 70 библиотекара из Србије и Хрватске који ће учествовати на скупу у Суботици, али и још 120 библиотекара из целог региона, колико их се до сада пријавило, који ће скуп пратити онлајн путем ЗУМ платформе, а биће омогућен и лајв-стриминг путем Јутјуб канала и Фејсбук профила, што значи да ће их бити и више. Програм ће бити састављен од два позвана излагања из Србије и Хрватске и 33 примeра добре праксе кроз излагања и постер презентације, као и расправе.